Zrealizowane projekty

• Aktywne Lato na Obozie 2015 – wyjazdowa akcja letnia w formie obozu i kolonii w Zuzinowie nad jeziorem Przytomnym koło Gostynina, w 2015 roku planuje się udział 130 uczestników wyjazdu. Program aktualnie realizowany i współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy oraz Wojewodę Mazowieckiego.

• W kręgu historii Polski – pierwszy program realizowany przez Stowarzyszenie Rodziców i Nauczycieli „Aktywna szkoła” – był oparty na cyklu spotkań z młodzieżą, mających na celu przekazać historię w ciekawy sposób. Projekt zrealizowany był roku 2006 (dotacja Biura Edukacji m.st. Warszawy).

• Spacerkiem po Warszawie Canaletta – projekt kulturowy, w którym prowadzone były zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum. Prowadzący wykorzystywali innowacyjną korelację matematyki, sztuki i historii w oparciu o dziedzictwo kulturowe. Angażowano w projekcie społeczność Bielan w pracami nad odkrywaniem wartości i treści dziedzictwa kulturowego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wartości wniesione przez kodeks rycerski. W projekcie współpracowano z Zamkiem Królewskim w Warszawie. Projekt był cyklicznie realizowany w latach 2007-2010 (dotacje Biura Edukacji m.st. Warszawy).

• Migajmy razem – program edukacji logopedycznej oraz wprowadzającej w świat języka migowego. Projekt zrealizowany był w roku 2009 (dotacja Biura Edukacji m.st. Warszawy). Ponownie program zrealizowany został w formie małego grantu w roku 2014 (dotacja Biura Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy).

• Będę uczeniem – program przygotowujący dzieci 5- i 6-letnie do edukacji szkolnej – autorski program skierowany do dzieci 5 i 6-letnich oraz ich rodziców, aby zapewnić wszystkim dzieciom równe szanse w podjęciu obowiązku szkolnego, by 1 września mogły przestąpić próg szkoły z poczuciem bezpieczeństwa i wysoką samooceną. Program realizowany był w latach 2009 – 2011 (dotacje Biura Edukacji m.st. Warszawy).

• Młodzi badacze – program rozwijający zainteresowania naukowe młodzieży gimnazjalnej, w większości oparte na zainteresowaniach chemicznych. Program zrealizowany był w roku 2012 (dotacja Biura Edukacji m.st. Warszawy).

• Otwarta szkoła – program mający na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży, w szczególności sprawiającym problemy wychowawcze zagrożonym demoralizacją, przestępczością lub uzależnieniom, warunków do zrównoważonego rozwoju oraz ułatwionego dostępu do różnych bezpłatnych form spędzania czasu wolnego. Projekt realizowany był w 2014 roku w formie zajęć literacko-teatralnych, sportowych oraz matematyczno-informatycznych (dotacja Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy).

• Aktywne Lato na Obozie – wyjazdowa akcja letnia w formie obozu i kolonii w Lucieniu nad jeziorem Lucieńskim, w 2013 roku udział wzięło 125 uczestników, a w 2014 roku – 145 uczestników – program zrealizowany i dotowany w latach 2013 i 2014 przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

• Aktywne Lato w Miejscu Zamieszkania – program dodatkowego Lata w Mieście na terenie Zespołu Szkół nr 56, w którym wzięło udział 45 dzieci. Projekt był wysoko oceniony przez rodziców, prowadzący zajęcia realizowali zajęcia podczas dwutygodniowego turnusu w sposób aktywny i atrakcyjny. Program dofinansowany był z budżetu Wojewody Mazowieckiego.

• Aktywna Zima poza Miastem – projekt zimowego wypoczynku w formie wyjazdowej, dotychczas zrealizowany był dwukrotnie w roku 2014 i 2015. W 2014 roku zrealizowano 2 wyjazdy dla łącznie 45 uczestników: w Świętej Katarzynie oraz w Białym Dunajcu, a w 2015 roku zrealizowano jedno zimowisko dla 25 osób w Skale koło Krakowa (dwukrotnie program dotowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy).